icons8 truck filled 100 e1562694645220

Gratis fragt

Gratis levering ved køb over 5.000,-

icons8 home filled 100 e1562694563347

Fysisk butik

1100 m² fysisk butik

icons8 cash in hand 100 e1562694683865

Finansiering

af møbler uden renter

icons8 warranty filled 100 e1562694665176

Prismatch

Vi matcher alle priser

icons8 employee filled 100 e1562694657327

Faguddannet personale

Din sikkerhed for god rådgivning

icons8 card security filled 100 e1562694674135

Kortbetaling

Ingen skjulte gebyrer

Møbler nær Varde

Velkommen til en butik, der emmer af fornyelse, muligheder og gennemført boligindretning. Er du bosat i eller omkring Varde? Så ved vi, hvor du skal handle dine møbler fremover. Vi sælger ikke udelukkende vores møbler online. Du finder nemlig vores fysiske butik på 1100 m² i Nørre Nebel – og her er der møbler for enhver smag.

Hos Lauridsens Møbler & Tæpper har vi et stort udvalg af møbler – alt lige fra sofaer og senge til reoler og borde – og vi har helt sikkert det rette til dit hjem. Måske er du faldet over det perfekte møbel til stuen, soveværelset eller kontoret her på webshoppen, men du har et ønske om at se møblet i virkeligheden, inden du beslutter dig.

I vores butik har vi stort set alle møbler udstillet, så du kan være heldig at få et glimt af dit næste møbel inden køb – men ring eller skriv lige til os, inden du kører, så du ikke kommer forgæves.

Udvalgte varer

Brunstad e1568325112269
lama logo til forside
Canett Furniture e1568325086784
Casø logo e1568324344659
Findahls Møbelfabrik e1568325015342
Hammel Furniture e1568325231843
Haslev e1568324880398
Hestbæk e1568325281189
Himolla e1568325258647
Hjort Knudsen e1568324718851
IMG Furniture e1568324695894
Jensen Logo e1568324742419
Kebe Furniture e1568325062987
Kidi
Kragelund Furniture e1568325034236
Kristensen Kristensen e1568324592131
Lastein Design
Nordic C 1 e1568324938370
PBJ Furniture e1568325345509
skalma logo copy e1568324970839
Skovby e1568325211572
Topline e1568324412694
Vilmers e1568324673191
Violante 1 e1568325373236

Hvem er Lauridsens Møbler & Tæpper?

Lauridsens Møbler & Tæpper er en familieejet virksomhed med mere end 60 år bag sig. I alle disse år har vi solgt møbler og gulvbelægning til tilfredse kunder med sommerhuse eller boliger med behov for fornyelse. Selvom vi har fået skabt en velfungerende webshop, har du i vores fysiske butik god mulighed for at se og prøve en stor del af produkterne, inden du køber dem.

Hos os finder du alt til dagligstuen, spisestuen, soveværelset og alle de andre rum i din bolig. Mangler du en ny flydersofa, nogle behagelige spisebordsstole eller et større spisebord? Vi har et bredt udvalg af møbler fra kendte mærker som Hjort Knudsen, Svane Design, CASØ Furniture og mange flere.

Køb dine møbler hos Lauridsens Møbler & Tæpper nær Varde

I vores fysiske butik, kan du ikke blot se og prøve møblerne. Du kan også få en masse inspiration og måske komme hjem med nogle helt nye idéer til boligindretningen. Hos Lauridsens Møbler & Tæpper går vi meget op i god service – herunder altid at lytte til og opfylde dine ønsker og behov.

Det er også en af grundene til, at vi altid tilbyder prismatch og finansiering. Hvis du finder den ønskede vare billigere i en anden butik, matcher vi altså den pågældende pris. Samtidig kan vi tilbyde en attraktiv, nem og hurtig finansiering, hvis du har behov for det.

 

Kom og mød os i butikken nær Varde, hvor vores dygtige medarbejdere står klar til at hilse på og vejlede dig. 

0
0
Indkøbskurv
Indkøbskurven er tomRetur til shoppen
Calculate Shipping
×

Kurv